ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხიზაბავრის საჯარო სკოლაში სხვადასხვა საკითხზე მოსწავლეთა ცნობიერების ამაღლებას მნიშვნელოვანი ყურადღება ექცევა. ამ მიზნით კი არაერთი ღონისძიება იმართება.
ახლახან, XII კლასის მოსწავლეებმა პროექტის - „რა უნდა ვიცოდეთ სიმსივნის შესახებ“ პრეზენტაცია ჩაატარეს.
აღსანიშნავია, რომ პროექტი არჩევითი საგნის - „სამედიცინო ბიოლოგია და ჯანმრთელობა“ ფარგლებში დაიგეგმა და განხორციელდა. მას პედაგოგი ლიანა დათაშვილი უძღვებოდა. ეს საგანი წელს მოსწავლეებმა პირველად აირჩიეს და მათი თქმით, არჩევანში არ შემცდარან, რადგან ძალიან საინტერესო და საჭირო მასალას სწავლობენ.
პროექტის ფარგლებში, განხორციელდა ისეთი აქტივობები, როგორიცაა ბროშურების შექმნა და ვიზიტი ახალციხის სკრინინგ ცენტრში - თამილა კერატიშვილთან.
პრეზენტაციას სასკოლე საზოგადოება, მშობლები, ადგილობრივი თემის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. ბოლოს, მოსწავლეებმა დაარიგეს ბროშურები და გამოკითხვა ჩაატარეს, რომელიც საინტერესოდ წარიმართა.