2024 წლის ოქტომბერში წინა თვესთან შედარებით ინფლაციის დონემ საქართველოში 0.3 %, ხოლო წლიური ინფლაციის დონემ ასევე 0.3 % შეადგინა,  - აღნიშნულია საქართვლოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
2023 წლის სექტემბერთან შედარებით გაძვირდა განათლებაც, მათ შორის ყველაზე მეტად ფასები მომატებულია სკოლამდელ და დაწყებით განათლებაზე. ფასები, ასევე მომატებულია, ისეთი საქონელი და მომსახურება, როგორიცაა პირადი ნივთები, დაზღვევა, საფინანსო მომსახურება და პირადი ჰიგიენა, საზოგადოებრივ კვება.
განათლების ჯგუფში ფასები გაიზარდა 5.0 პროცენტით, რაც წლიურ ინფლაციაზე 0.25 პროცენტული პუნქტით აისახა. ფასები მომატებულია სკოლამდელ და დაწყებით განათლებაზე (10.0 % ), საშუალო განათლებაზე (5.8 %) და უმაღლეს განათლებაზე (2.8 %);
საქსტატის სამომხმარებლო ფასების დეტალური ინდექსების მიხედვით ყველაზე მეტად გაძვირებული პროდუქტების და მომსახურებების ათეული: