მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის, ინკლუზიური განათლების ხელშეწყობის პროგრამის ფარგლებში, 31 ოქტომბერს 19:00 საათზე ჩაატარებს ვებინარს თემაზე - „ალტერნატიული სასწავლო გეგმა და ინდივიდუალური სასწავლო გეგმის შემუშავების პრინციპები“.
ვებინარის ფარგლებში განხილული იქნება:
• ალტერნატიული სასწავლო გეგმა, როგორც ეროვნული სასწავლო გეგმის ნაწილი და მისი როლი სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეთა სწავლა-სწავლების პროცესში;
• ალტერნატიულ სასწავლო გეგმის დიზაინი და სწავლების მეთოდოლოგია;
• ალტერნატიულ სასწავლო გეგმაზე დაყრდნობით სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეთათვის ინდივიდუალური სასწავლო გეგმის შემუშავების სტრატეგიები;
• გაზიარებული პასუხისმგებლობა-ისგ შემუშავებისა და განხორციელების პროცესში ჩართული პირების ეფექტიანი თანამშრომლობის მნიშვნელობა.
ფსიქოლოგი, ტრენერი, ინკლუზიური განათლების სპეციალისტი - სალომე მურღულია.
ვებინარზე დასწრება თავისუფალია, შეხვედრა ინტერაქტიულია და მსმენელებს შეხვედრის ბოლოს ეძლევათ კითხვების დასმის შესაძლებლობა.
ვებინარი გაიმართება ონლაინ პლატფორმა Teams-ის გამოყენებით, ვებინარზე დასასწრებად მითითებულ დროს, გამოიყენეთ ბმული: https://teams.microsoft.com/dl/launcher/launcher.html