ბონდო როსტიაშვილის სახელობის მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქსნის საჯარო სკოლაში, სასწავლო წლის განმავლობაში, მნიშვნელოვან თარიღებს შესაბამისი აქტივობები ეძღვნება.
ახლახან, სკოლაში დაუნის სინდრომის მსოფლიო დღეს გამოეხმაურნენ. VI კლასის მოსწავლეები, დამრიგებელთან ერთად, ამ დღისადმი მიძღვნილ აქტივობაში დიდი მონდომებითა და ინტერესით მონაწილეობდნენ.
მოსწავლეებმა ნამუშევრები - ფერადი წინდები და საინფორმაციო კედლის გაზეთი შექმნეს. გარდა ამისა, მათ საინფორმაციო პრეზენტაცია მოამზადეს, რომლის მიზანი სასკოლო თემში ცნობიერების ამაღლება იყო. მოსწავლეებმა სტერეოტიპების წინააღმდეგ გაილაშქრეს და უფლებების დაცვაზე ისაუბრეს.
აქტივობის ხელმძღვანელი ნაზი მაისურაძე იყო, რომელიც მოსწავლეთა წინსვლაზე დაუღალავად ზრუნავს.
„ამ დღის მიზანია საზოგადოებაში ცნობიერების ამაღლება და დაუნის სინდრომის მქონე პირთა მხარდაჭერა ცხოვრების ყველა ეტაპზე.
პრეზენტაციის მიზანი, დაუნის სინდრომის შესახებ, ცნობიერების ამაღლება იყო, რათა ხელი შეეწყოს არსებული სტერეოტიპების მსხვრევასა და მათი უფლებების დაცვას. სადაც თავს განსხვავებულად კი არა, განსაკუთრებულად იგრძნობენ!
ერთად დავასრულოთ სტერეოტიპები“,- აღნიშნავს ნაზი მაისურაძე.