✓ ლიზი მახათაძე - კერძო სკოლა „ანაბასისი“
✓ მარიამ ცუხიშვილი - თბილისის N106 საჯარო სკოლა
✓ ელენე მიქანაძე - თბილსისი  N24 საჯარო სკოლა
ლიტვის ელჩის ბატონი გიედრიუს პუოჯუნასის ეგიდით, კონკურსის შედეგების გამოცხადების და სპეციალური დიპლომების გადაცემის ცერემონია ლიტვის საელჩოში გაიმართება.
შეგახსენებთ,  რომ კონკურსი ივლისიდან სექტემბრის ჩათვლით მიმდინარეობდა და მასში მონაწილეობის მიღება საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების მოსწავლეებს შეეძლოთ. მოსწავლეებს უნდა გამოეგზავნათ ნარკვევი თემაზე „ლიეტუვის ევროპული გამოცდილება საქართველოსთვის“.
კონკურსი მიზნად ისახავდა ლიეტუვის ევროპული გამოცდილების პოპულარიზებას და მასზე მსჯელობის წახალისებას, საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლის მოსწავლეთა შორის საქართველოს ევროკავშირისკენ მიმავალ გზაზე წარმატებული მაგალითების მოძიების და საქართველოსთვის ამ მაგალითების გაზიარების შესაძლებლობებზე დისკუსიის წინ წამოწევას ლიეტუვას, როგორც წარმატებული ქვეყნის მაგალითზე.
„ეტალონის“ გუნდი მადლობას უხდის კონკურსის თითოეულ მონაწილეს საინტერესო ნარკვევის მოწოდებისათვის. აქტიურად ადევნეთ თვალი Etaloni.ge-ს, სადაც მომავალშიც უამრავ საინტერესო პროექტს შემოგთავაზებთ.