ბოლნისის მუნიციპალიტეტის 2023 წლის ბიუჯეტში ცვლილებები შევიდა. დოკუმენტის თანახმად, მუნიციპალიტეტში რეგისტრირებული წარჩინებული სტუდენტები, რომელთა მაღალი აკადემიური მოსწრება დასტურდება საგანმანათლებლო პროგრამის ფარგლებში მიღებული შეფასებების საშუალო არითმეტიკულით საბაკალავრო პროგრამაზე ((A) ფრიადი – შეფასების 91-100 ქულა) დაფინანსდებიან ყოველთვიურად 100 ლარით - მიმდინარე სასწავლო წლის 1-ელი ოქტომბრიდან 1-ელ მარტამდე და 1-ელი მარტიდან 1-ელ აგვისტომდე;
ის სტუდენტები, რომელთა მაღალი აკადემიური მოსწრება დასტურდება საგანმანათლებლო პროგრამის ფარგლებში მიღებული შეფასებების საშუალო არითმეტიკულით ((B) ფრიადი – მაქსიმალური შეფასების 81-90 ქულა), დაფინანსდებიან ყოველთვიურად 50 ლარის ოდენობით; ასევე „სამაგისტრო პროგრამაზე მიღებული შეფასებების საშუალო არითმეტიკულით ((A)ფრიადი – შეფასების 91-100 ქულა-150 ლარით, ხოლო სადოქტორო პროგრამაზე მიღებული შეფასებების საშუალო არითმეტიკულით ((A)ფრიადი – შეფასების 91-100 ქულა-300 ლარით (მიმდინარე სასწავლო  წლის 1 ოქტომბრიდან  1 მარტამდე და 1 მარტიდან 1 აგვისტომდე)“, - ნათქვამია დადგენილებაში.