წალკის მუნიციპალიტეტის სოფელ სამების საჯარო სკოლაში პედაგოგთა პროფესიულ ზრდას, თანამშრომლობასა და წარმატებას დიდი ყურადღება ექცევა. სკოლაში შეხვედრები ეწყობა, სადაც მასწავლებლები სხვადასხვა საკითხს განიხილავენ.
სკოლაში ამჯერად, სამუშაო შეხვედრა თემაზე: „კოლეგების თანამშრომლობა სკოლაში“ გაიმართა, რომელსაც სკოლის დირექციის წარმომადგენლები და პედაგოგები ესწრებოდნენ.
შეხვედრის ორგანიზატორი ლია სვიმონიშვილი გახლდათ.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, აღნიშნულ შეხვედრაზე აღინიშნა თუ რამ მნიშვნელობა აქვს თანამშრომლობას პედაგოგთა პროფესიული ზრდისთვის, მოსწავლეთა სწავლის ხარისხის გაუმჯობესებისთვისა და სკოლის წარმატებული მუშაობისთვის. შეხვედრაზე მასწავლებლებმა ასევე თანამშრომლობის ფორმებსა და თითოეული მათგანის მნიშვნელობაზეც ისაუბრეს.
აღსანიშნავია, რომ სკოლაში მსგავსი შეხვედრების ჩატარება მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისა და მოსწავლეთა სწავლის ხარისხის გაუმჯობესებისთვის აუცილებელია.