ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ თლუღის საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა თვალსაწიერის გაფართოებისა და განვითარების მიზნით, საინტერესო აქტივობები ხორციელდება. პედაგოგები მათი წიგნიერების დონის ამაღლებაზე აქტიურად ზრუნავენ.
სწორედ ამიტომ, სკოლაში წიგნის საჯაროდ კითხვის მსოფლიო დღეს არ ჩაუვლია აღნიშვნის გარეშე. ამ დღესთან დაკავშირებით ბავშვები ბიბლიოთეკაში შეიკრიბნენ, სადაც მათ საყვარელი ნაწარმოებებიდან ამონარიდები და ციტატები წაიკითხეს.
ასევე, ისინი უცნობი ნაწარმოებებიდან, ტექსტებიდან ნაწყვეტებს გაეცნენ და მათში გამოთქმული აზრები გააანალიზეს. მოსწავლეებმა წიგნისა და ზოგადად კითხვის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
როგორც სკოლაში აღნიშნავენ, მოსწავლეები ერთმანეთისთვის მომზადებულ და დასმულ შეკითხვებს დიდი მონდომებით პასუხობდნენ.
„მოსწავლეებმა გამოთქვეს თავიანთი მოსწაზრებები და შეხედულებები იმის შესახებ, თუ რატომ არის უპირატესი წიგნის კითხვა, რას აძლევს იგი ადამიანს“, - აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.
ბოლოს კი ბავშვებმა ბუკლეტები მოამზადეს, რომელთა მეშვეობითაც ერთმანეთს წიგნის კითხვის შესახებ თავიანთი მოწოდებები გაუზიარეს.