„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს ატარებს - დღეს „ახალქალაქის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ღონისძიების დაწყებამდე „ეტალონის“ ავტორმა და წამყვანმა, გოჩა ტყეშელაშვილმა 2016-2017 სასწავლო წლის „ახალქალაქის ეტალონ მოსწავლეს“, გვანცა ნათენაძეს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი სიმბოლური საჩუქარი პირადად გადასცა.
ამასთან, გვანცას სკოლას, გოგაშენის საჯარო სკოლას „ეტალონის“ ეგიდით, ლიტვის საელჩოსგან სპეციალური ალმანახი გადაეცა, პირადად ლიტვის ელჩის, გიედრიუს პუოჯუნასის ხელმოწერით.
ამ წუთებში კი ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი ახალქალაქის N4 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს. მასში ახალქალაქის სკოლებიდან გამორჩეული ახალგაზრდები მონაწილეობენ.
ღონისძიებას ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის მერი იურიკ უნანიანი, მერის მოადგილე არმენ მარანგოზიანი, რესურსცენტრის უფროსი ტერეზა ჩივჩიანი, სკოლების დირექტორები, პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „ახალქალაქის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და ის ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.