ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის სოფელ წყალწმინდის საჯარო სკოლას არაერთი ნიჭიერი და წარმატებული კურსდამთავრებული ჰყავს.
სკოლის დირექტორი, ნანი ჯიქია საზოგადოებას კიდევ ერთ ნიჭიერ მოსწავლეს, ლუკა სახელაშვილს აცნობს, რომელმაც სკოლა 2021-2022 სასწავლო წელს დაამთავრა.
„ლუკა სახელაშვილმა 2021-2022 სასწავლო წელს დაამთავრა წყალწმინდის საჯარო სკოლა. მან  მისაღები გამოცდები წარმატებით ჩააბარა და საქართველოს ეროვნულ უნივერსიტეტში (სეუ), ბიზნეს-ადმინისტრირების ფაკულტეტზე სწავლობს. ლუკა სწავლაში და სპორტში წარმატებული და გამორჩეული იყო. თავდაუზოგავი შრომისა და მიზანსწრაფულობის შედეგად, ჩაირიცხა უმცროსი „ბორჯღალოსნების“, 18 წლამდე ასაკის ძირითად შემადგენლობაში. და აი, დადგა ყველასთვის ნანატრი დღე, უმცროსი „ბორჯღალოსნები“ რაგბში ევროპის ჩემპიონები გახდნენ. ლუკამ ამ შეჯიბრში, ორი ლელო დადო. იგი 11 ოქტომბერს მშობლიურ სკოლას სტუმრობდა. ვულოცავთ მშობლებს, სკოლას და სრულიად საქართველოს  ახალგაზრდების წარმატებას“, - წერს დირექტორი ნანი ჯიქია.