2020-2021 სასწავლო წელს იყო ბევრი გამოწვევა - დისტანციური სწავლება, ჰიბრიდული მოდელი, წერტილოვანი შეზღუდვები, მაგრამ მთავარი ისაა, რომ სასწავლო პროცესი შედგა და სკოლებიც ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებულ შედეგებზე გავიდნენ.
პედაგოგებს კი, რომლებიც  დგანან განათლებული მომავალი თაობების აღზრდის სადარაჯოზე და პროფესიულ წინსვლაზე არიან ორიენტირებულები, თავი არ დაუზოგავთ - მოსწავლეებისთვის მიეცათ ხარისხიანი განათლება.
ნინოწმინდის N1 საჯარო სკოლა, ისევე როგორც ყოველთვის, მოწოდების სიმაღლეზე აღმოჩნდა - სწავლა აქტიურად და არსებული რეგულაციების დაცვით წარიმართა, რა თქმა უნდა, მოსწავლეების ჩართულობით სასკოლო ცხოვრებაში, საგაკვეთილო პროცესსა თუ სხვადასხვა აქტივობაში.
ნინოწმინდის N1 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა მერიის მიერ გამოცხადებულ კონკურსში წარმატებით იასპარეზეს და პირველი ადგილი დაიკავეს. აღნიშნული კონკურსის თემა იყო „ჩემი საყვარელი მხარე“. გამარჯვებულებს სერტიფიკატი და სიმბოლური პრიზი გადაეცათ. სკოლა ულოცავს თავის მოსწავლეებს ამ დიდ წარმატებას, მით უმეტეს, აღსანიშნავია, რომ  ნინოწმინდის N1 საჯარო სკოლის მოსწავლეები სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროექტში აქტიურად და წარმატებით მონაწილეობენ.