ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფელ ორბელის საჯარო სკოლას ინგლისურენოვანი ლიტერატურა გადაეცა საჩუქრად.
ინგლისური ენის პედაგოგი მაია კვენეტაძის მიერ მოწოდებული ინფორმაციის მიხედვით, ორბელის საჯარო სკოლა მშვიდობის კორპუსის პროექტში იყო ჩართული. და ლიტერატურა სწორედ იმ პედაგოგმა გადასცა მოსწავლეებს საჩუქრად რომელიც პროექტის ფარგლებში სკოლაში ამერიკიდან იყო ჩამოსული.
„ორბელის საჯარო სკოლა მშვიდობის კორპუსის პროექტში ვიყავით ჩართული და გვყავდა ამერიკელი მოხალისე. პროექტი 2 წლიანი იყო, მაგრამ პანდემიის გამო 6 თვის შემდეგ შეწყდა და ჩვენი ამერიკელი მოხალისეც სამშობლოში დაბრუნდა. პროექტი საოცრად ნაყოფიერი იყო მოსწავლეებისთვის. აღსანიშნავია, რომ ამერიკაში დაბრუნების შემდეგ ჩვენმა საოცარია მოხალისემ სრულიად უსასყიდლობ გაუკეთა საჩუქარი სკოლას, ჩვენს მოსწავლეებს და ინგლისურენოვანი ლიტერატურა გამოგვიგზავნა. მადლობა ჩვენს მოხალისე Maggie schecter ასეთი საოცარი საჩუქრისათვის“, - აღნიშნავს ინგლისური ენის პედაგოგი მაია კვენეტაძე.