ჩხორიის საჯარო სკოლაში, სამოქალაქო განათლების პროექტის ფარგლებში, ქალთა საერთაშორისო დღეს მასშტაბური ღონისძიება მიეძღვნა
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის, ჩხორიის საჯარო სკოლაში ქალთა საერთაშორისო დღე ორიგინალურად აღინიშნა. და ღონსიძიებაში მთელი სკოლა იყო ჩართული. სამოქალაქო განათლების კლუბ „ნიკეს“ (მაია არახამიას ხელმძღვანელობით), eTwinning-ის ჯგუფის (ლულა.ხვიჩავას, ირინა სოსელიასა და მაია ქარდავას ხელმძღვანელობით), „ნიკო კეცხოველის სასკოლო პრემია 2021“-ის ეკოკლუბის (მაია ქარდავას ხელმძღვანელობით) ერთობლივი ძალისხმევით, ჩხორიის საჯარო სკოლაში ქალთა საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ ღონსიძიებას პომპეზური და მასშტაბური სახე მიეცა..
ღონისძიების მიზანი იყო მოსწავლეებში ცნობიერების ამაღლება ქალთა საერთაშორისო დღის მნიშვნელობაზე. მოეწყო ნახატების გამოფენა- „ქალი - ყოველი არსის გვირგვინია“; შეიქმნა პოსტერები სხვადასხვა ინსტრუმენტების დახმარებით; დამზადდა მისალოცი ბარათები და მოეწყო პრეზენტაციები - „დედის გული სასწაულების ამოუწურავი წყაროა“.
სამოქალაქო განათლების პროგრამა ხორციელდება ამერიკული ორგანიზაცია PH International-ის მიერ ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებით და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით. პროექტს სამეგრელო ზემო სვანეთის რეგიონში ახორციელებს ასოციაცია „ათინათი“