რა პრიორიტეტების გამო დაჰყავს ჯანდაცვის მინისტრს შვილი კერძო სკოლაში?
ჯანდაცვის მინისტრის ეკატერინე ტიკარაძის განცხადებით, მისი შვილი კერძო სკოლაში დადის და ეს გადაწყვეტილება მან ჯანდაცვის მინისტრობის პოზიციაზე დანიშვნამდე მიიღო - აღნიშნული განცხადება მინისტრმა ჟურნალისტის კითხვის საპასუხოდ გააკეთა.
კითხვაზე, რატომ დაჰყავს ჯანდაცვის მინისტრს შვილი კერძო სკოლაში და არა საჯაროში, რაზე დაყრდნობით მიიღო მინისტრმა აღნიშნული გადაწყვეტილება, ტიკარაძე პასუხობს:
„ჩემმა ერთმა შვილმა კერძო სკოლა უკვე დაასრულა, მეორე შვილი დადის სკოლაში და ეს ჩემს პოზიციასთან კავშირში არ არის. ეს არის ჩემი როგორც საქართველოს მოქალაქის გადაწყვეტილება, რომელიც მე ამ პოზიციაზე (ჯანდაცვის მინისტრობის) დანიშვნამდე მივიღე.
ჩემი შვილის სკოლაში ისწავლება გაძლიერებული მათემატიკა პირველი კლასიდან და ასევე ისწავლება 4 ენა. ჩემთვის ეს ორივე საგანი იყო პრიორიტეტული და გადაწყვეტილებაც ამას ემყარებოდა. ალბათ გაქვთ ინფორმაცია, რომ კონკრეტულად ეს კერძო სკოლა საქართველოს ყველა კერძო სკოლასთან შედარებით ყველაზე დაბალი ტარიფით და გადასახადით გამოირჩევა“, - განაცხადა ეკატერინე ტიკარაძემ.