ეტალონიმორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღესბაღდათის ეტალონი მოსწავლეგამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით ფარსათის N2 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება
ღონისძიებას  ბაღდათის მუნიციპალიტეტის მერიის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამსახურის უფროსი ნინო მშვილდაძე, ბაღდათის რესურსცენტრის უფროსი ვანო ჟორჟოლიანი, საკრებულოს თავჯდომარის მოადგილე ნოდარ გიორგიძე, საკრებულოს განათლების, კულტურის, სპორტის, სოციალურ საკითხთა კომისიის თავჯდომარე ირინა ტყეშელაშვილი, მერის პირველი მოადილე კახა ენუქიძე, მაჟორიტარი დეპუტატის ბიუროს წარმომადგენელი გელა მშვილდაძე, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები  ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის ბაღდათის „ეტალონ მოსწავლეს“, ვახტანგ კიკნაძეს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ ბაღდათის N2 საჯარო სკოლას - დიპლომიეტალონი მოსწავლისაღზრდისთვის.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულსბაღდათი ეტალონი მოსწავლისტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.
ეტალონი“ 2018-2019 სასწავლო წელს საქართველოს ყველა ქალაქსა და მუნიციპალიტეტს ესტუმრება დაეტალონ მოსწავლეებსადგილზევე გამოავლენს.