იცნობთ ბიჭს, რომელიც 17 წლის ასაკში თორმეტ სხვადასხვა სახეობის ხალხურ ინსტრუმენტზე უკრავს და თან სამედიცინოზე აპირებს ჩაბარებას?!
„ძალიან მიყვარს ქართული ფოლკლორი, ყოველდღიურად ვეცნობი და თვითონვე ვსწავლობ სხვადასხვა ინსტრუმენტზე დაკვრას, ყველაფერს ვინიშნავ. თავადაც ვიღებ ძველი საკრავების გაცოცხლებაში მონაწილეობას. რაც შევისწავლე მცირედია, მაგრამ ვაპირებ, მომავალში ჩემი რეპერტუარის უფრო მეტად დახვეწასა და განვითარებას“, - ამბობს დიმიტრი ქარჩავა „ზუგდიდელებთან“ საუბარში.
ბიჭი, რომელიც ქართული ფოლკლორითა და ქორეოგრაფიითაა გატაცებული, მასწავლებლობასა და ექიმობას ყველაზე საპასუხისმგებლო პროფესიებად თვლის. ასე ამბობს, პედაგოგი პიროვნებას აღზდის, ექიმი კი კურნავს და გადაარჩენსო.
საკუთარ თავს შრომისმოყვარე და მიზანმიმართულ პიროვნებად ახასიათებს, ჰობად კითხვა აქვს ქცეული, უყვარს მოგზაურობა და ცხოვრების მთავარ მიზნად საქართველოს სიყვარულსა და სამშობლოს მსახურებას ისახავს.