ზოგადსაგანმაწათლებლო დაწესებულებების ავტორიზაციის საბჭოს წევრთა დანიშვნის შესახებ პრემიერ-მინისტრის ბრძანება გამოქვეყნდა.
დოკუმენტით განისაზღვრა, საბჭოს 13 წევრის ვინაობა, რომელთა შორის არიან საჯარო და კერძო საგანმანათლებლო სექტორის წარმომადგენლები.
ა) ეკატერინე წიფურია - სსიპ - გალაკტიონ ტაბიძის სახელობის ქალაქ თბილისის №51 საჯარო სკოლის დირექტორი - საბჭოს თავმჯდომარე;
ბ) თამარ მამსიკაშვილი - აზიის განვითარების ბანკის პროგრამის - „თანამედროვე უნარები უკეთესი დასაქმების სექტორის განვითარებისთვის“ სკოლების გაძლიერების სპეციალისტი - საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე;
გ) ნინო ბერიკაშვილი - სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის არაქართულენოვანი სკოლების მხარდაჭერის ქვეპროგრამის მენეჯერი - საბჭოს მდივანი;
დ) პეტრე ბაბილუა - შპს ევროპული სკოლის მათემატიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი;
ე) დავით მალაზონია - შპს თანამედროვე განათლების აკადემია – სკოლა და ბაღის დირექტორი;
ვ) მანანა თურქაძე - შპს ინტერნაციონალური მაარიფის სკოლები საქართველოში - დირექტორთა საბჭოს წევრი და მთავარი მრჩეველი განათლების საკითხებში;
ზ) წონა ჩუბინიძე - სსიპ - ქალაქ ქუთაისის №14 საჯარო სკოლის დირექტორი;
თ) დავით კახნიაშვილი - შპს თბილისის ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლა-ლიცეუმი მწიგნობართუხუცესის დირექტორი, ა(ა)იპ – არასამთავრობო (კერძო) სასწავლებლების ასოციაციის თავმჯდომარე;
ი) ეკატერინე გურგენაშვილი - სსიპ - მერაბ კოსტავას სახელობის ქალაქ თელავის №4 საჯარო სკოლის მასწავლებელი, 2024 წლის მასწავლებლის ეროვნული პრემიის გამარჯვებული;
კ) ირმა ამირანაშვილი - შპს ქორალის ხარისხის მართვის მენეჯერი;
ლ) კახაბერ ჩაკვეტაძე - სსიპ - წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვიტირის საჯარო სკოლის მასწავლებელი;
მ) თეა სვიმონიშვილი - სსიპ - ქალაქ თბილისის №12 საჯარო სკოლის მასწავლებელი;
ნ) ქეთევან ნატროშვილი – შპს ქართული სასწავლებელი – თბილისის დირექტორის მოადგილე.