ტყიბულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ციხიის საჯარო სკოლაში რედაქტორ- გამომცემელ ალექსანდრე არსენიძეს უმასპინძლეს.
საპატიო სტუმარმა მოსწავლეებს მისი ავტორობით შექმნილი ჭადრაკის სახელმძღვანელო და სამუშაო რვეულები გადასცა.
სკოლა, დირექტორ ეკა აბესაძის ხელმძღვანელობით, ალექსანდრე არსენიძეს მადლობას უხდის საჩუქრისთვის.
„თუ კაცი გონიერია, ქვეყანა - ღონიერია“ და ასეთ კაცთა სიმრავლით აყვავდება. დღეს იმ შესაშური საქმის მკეთებელი პიროვნების შესახებ უნდა მოგახსენოთ, ვინც თავისი ნიჭი და უნარი სამეფო თამაშის შესწავლას და თაობებისათვის წიგნიერი სახით გადაცემას მოახმარა. წიგნის რედაქტორ-გამომცემელი ალექსანდრე არსენიძე, წარმომავლობით გახლავთ იმერეთის მხარის, „ოკრიბის“, შვილი. მან დიდი ამაგი დასდო ჭადრაკის წიგნისა და პირველკლასელთათვის სამუშაო რვეულის შექმნასა და გამოცემას. ბატონი ალექსანდრე არსენიძე პირადად ეწვია ციხიის საჯარო სკოლას და სახელმძღვანელოები სკოლის ყველა მოსწავლეს უსასყიდლოდ უსახსოვრა. სკოლის დირექტორმა, ეკა აბესაძემ, ამ აღსანიშნავი ფაქტის შესახებ საზეიმო ვითარებაში განაცხადა.
უღრმესი მადლობა ბატონ ალექსანდრეს სკოლის პედაგოგთა, მშობელთა და მოსწავლეთა სახელით, ამ იშვიათი და მისაბაძი ჟესტის გამო - მომავალი თაობისათვის სამაგალითო და მისაბაძი რომ იქნება ყოველთვის“,- აღნიშნავენ სკოლაში.