პირველი კლასის მოსწავლეებთან ერთად „ბუკებს“ მათი დამრიგებლებიც ელოდებიან. მიუხედავად იმისა, რომ პირველკლასელთა ნაწილს კომპიუტერები გადაეცა, ნაწილს კი განათლების სამინისტროს განმარტებით, ნოემბრის შუა რიცხვებამდე გადაეცემა, ჯერ არც ერთ დამრიგებელს არ მიუღია კუთვნილი კომპიუტერი, არადა წინა წლების გამოცდილებით, მოსწავლეებთან ერთად დამრიგებლებიც იღებდნენ სამინისტროსგან ტექნიკას.
„ბუკები“ პედაგოგებს პირველკლასელებთან ერთად ურიგდებოდათ და მათ კუთვნილებაში ოთხი წლის განმავლობაში იყო, ახალი პირველი კლასის აყვანის შემდეგ კი მასწავლებელს ახალი ნოუთბუქი გადაეცემოდა. წელს ეს წესი დაირღვა თუმცა პირველი კლასის მასწავლებლები იმედს არ კარგავენ და ამბობენ, რომ მათ დირექციისგან აქვთ ინფორმაცია, რომ „ბუკები“ მოგვიანებით გადაეცემათ. აღნიშნული საკითხი განათლების სამინისტროში დავაზუსტეთ, სადაც განგვიცხადეს:
„პირველი კლასის მასწავლებლებს, რომლებიც ამავდროულად კლასის დამრიგებლები არიან და ბოლო სამი წლის განმავლობაში „ბუკი” არ მიუღიათ,სამინისტრო “ბუკებს” გადასცემს. ამ ეტაპზე “ბუკები” ჯერ პირველკლასელებს ურიგდებათ, შემდეგ კი მასწავლებლებს გადაეცემათ, “ბუკს” ეტაპობრივად ყველა პირველი კლასის მასწავლებელი მიიღებს, აუცილებელი პირობაა, რომ პედაგოგს ბოლო 3 წლის განმავლობაში ნოუთბუქი უკვე გადაცემული არ ჰქონდეს”.