საჩხერის მუნიციპალიტეტის გამოღმა არგვეთის საჯარო სკოლაში პირველი კლასის მოსწავლეებმა კლასის დამრიგებლის ლალი ჩინჩალაძის ხელმძღვანელობით მოაწყო ღონისძიება „მშვიდობით დედაენა!“
დაგეგმილი ღონისძიების შესაფერისად მორთეს საკლასო ოთახი. დადგეს ცოცხალი ანბანის ხე, რომელსაც ამშვენებდა ფერადი ანბანის ასოები. კედელზე გამოფენილი იყო იაკობ გოგებაშვილისა და მისი მოთხრობების პერსონაჟების სურათები, გაფორმებული იყო მოსწავლეების მიერ შესრულებული ნახატებით. სცენას ამშვენებდა თიხის ჭურჭელი, სამუშაო იარაღები და სურნელოვანი ყვავილები. მოსწავლეებმა წაიკითხეს დედა ენისადმი მიძღვნილი ლექსები, შეასრულეს საბავშვო სიმღერები, გაითამაშეს ინსცენირებები ნასწავლი მოთხრობებიდან. წარმოადგინეს ქართული ცეკვები.
ზეიმზე მოწვეული იყო მშობლები, მასწავლებლები, უფროსკლასელები და მომავალი პირველკლასელები. სკოლის დირექტორმა ქალბატონმა ნარგიზი სამხარაძემ მოსწავლეებს მიულოცა პირველი კლასის დასრულება და მომავალი წარმატებები უსურვა.