განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილის თანამდებობაზე მიხეილ ბატიაშვილმა ნათია ზედგინიძე დაასახელა. ამავე დროს, სამინისტროში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა, რომ მინისტრის მოადგილის თანამდებობას კიდევ ერთი პირი დატოვებს.
ბატიაშვილის განცხადებით, განათლების მინისტრის მოადგილის თანამდებობას 2018 წლის 31 ოქტომბერს საკუთარი სურვილის საფუძველზე მოქმედი მოადგილე ალექსანდრე თევზაძე დატოვებს. ხოლო ახალი მოადგილე ნათია ზედგინიძე-ჯიშკარიანი იქნება, რომელიც საკურატორო სფერო სამინისტროს ადმინისტრაციული საქმიანობის ყველა მიმართულების კორდინაცია და მონიტორინგი იქნება.
ნათია ზედგინიძე-ჯიშკარიანი ბიზნესის მართვის მაგისტრსა და დოქტორია. რაც შეეხება სამუშაო გამოცდილებას, მას როგორც კერძო, ასევე საჯარო სექტორში სხვადასხვა მენეჯერულ პოზიციზე მუშაობის  20 წლიანი გამოცდილება აქვს. მუშაობდა საქართველოს პარლამენტში და  გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტის აპარატის უფროსის თანამდებობაზე. აქვს აკადემიური გამოცდილება საქართველოს სხვადასხვა უმაღლეს სასწავლებელში. მონაწილეობდა არაერთ პროფესიული განვითარების პროგრამაში, მათ შორის, ჯორჯ ვაშინგტონის, მაასტრიხტის უნივერსიტეტებში და სხვა.
etaloni.ge შეგახსენებთ, რომ განათლების მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა 10 სექტემბერს ორი მოადგილე თემურ მურღული და ლია გიგაური გაათავისუფლა.
ამჟამად კი მინისტრის მოადგილეთა სიაში მიხეილ გიორგაძე, ლევან ხარატიშვილი, ირინე აბულაძე, შალვა გოგოლაძე და ალექსანდრე თევზაძე შედიან.