თერჯოლის კულტურის სახლში თერჯოლის მუნიციპალიტეტის პირველი სკოლის მოსწავლეებმა სპექტაკლი „იავნანამ რა ჰქმნა?!“ წარმოადგინეს.
სპექტაკლი „ქართული ლიტერატურის თეატრალურ ფესტივალში“ მიიღებს მონაწილეობას, რომელიც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზებით ხორციელდება.
სპექტაკლის რეჟისორი: თამარ ამირანაშვილი, თეა მაცაბერიძე;  შემოქმედებითი ჯგუფი: რუსუდან ბოგვერაძე, სოფო ქავთარაძე, გოჩა ჭანკვეტაძე.  პროექტის ხელმძღვანელი: სკოლის დირექტორი ელისო მურადაშვილი. მონაწილეობდნენ: მაგდანი-ანიჩუბინიძე, ზურაბი-რომეო მიქაბერიძე, პატარა ქეთო- ანიკუბლაშვილი, დიდი ქეთო-თათია ჯანგიანი, ლეკები-ლაშა ბუსკივაძე, თაზო მემანიშვილი; ნაიბი -გიგი კუბლაშვილი, ნაიბის ცოლი-ანანო წაქაძე. მთქმელები-ანი დევიძე და ლიზი ვარდოსანიძე.
მოცეკვავეები და ბერიკები: რუსუდან ნიკოლაძე, რანა გეწაძე, სალომე გეწაძე, მარიამ მორალიშვილი, ანი ძიძიშვილო, ნინო მაკარიძე,დავით დევიძე, თაზო ცხადაძე. ტყუპები-საბა და ლუკა მურადაშვილები. ნუცა წაქაძე.
მოსწავლეები დიდ მადლობას უხდიან სკოლის მასწავლებლებსა და კულტურის სახლის თანამშრომლებს თანადგომისათვის.