ინტერაქტიური გაკვეთილი და ხალისიანი გარემო - წიწკანაანთსერის სკოლის მოსწავლეებმა კომპიუტერული ტექნოლოგიების გამოყენებით, საყვარელი პერსონაჟები შექმნეს
ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფელ წიწკანაანთსერის საჯარო სკოლის მოსწავლეები ინფორმაციულ და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებს ხალისით სწავლობენ, მათ მოტივაციაზე კი პედაგოგი ზრუნავს, რომელიც გაკვეთილებს საინტერეო აქტივობებით უმრავალფეროვნებს.
მათ შორის, საინფორმაციო ტექნოლოგიების გამოყენებით, მეორე-მესამე კლასის მოსწავლეებმა შექმნეს საყვარელი პერსონაჟები ანიმაციური ფილმებიდან, მათ აგრეთვე გამოიყენეს მზა ფიგურები და ისე შექმნეს მთლიანი ნახატები.
როგორც სკოლაში გვეუბნებიან, მუშაობისას მოსწავლეები ავლენდნენ მზაობას და იყვნენ მოტივირებულნი, ამიტომ აქტიურად ერთვებოდნენ საგაკვეთილო პროცესში. ისინი ნაყოფიერად თანამშრომლობდენ როგორც მასწავლებელთან, ასევე -ერთმანეთთან.  მუშაობდენ ინდივიდუალურად და წყვილებში.
გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლეებმა წარმოადგინეს ნამუშევრების პრეზენტაცია და შეაფასეს ერთმანეთის ნამუშევრები.
გაკვეთილი იყო ინტერაქტიური კი გარემო ხალისიანი.