პროფესიული უნარების სააგენტოს ინფორმაციით, სატყეო დარგის პროფესიული განათლების მასწავლებლებისათვის ოთხდღიანი ტრენინგი ჩატარდა.
ტრენინგებს ესწრებოდნენ, იმ საჯარო პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების მასწავლებლები, რომლებიც ახორციელებენ სატყეო საქმის მიმართულების პროფესიულ პროგრამებს. კერძოდ, 30 მასწავლებელი გადამზადდა ხე-ტყის დამზადების, სახერხი ჩარხის მართვისა და ტყის არამერქნული პროდუქტების მდგრადი წარმოების მიმართულებით.
გარდა ამისა, ტრენინგი მოიცავდა ისეთ მნიშვნელოვან თემებს, როგორიცაა, სწავლების მეთოდოლოგიისა და ზრდასრულთა განათლების პრინციპები და მსმენელთა შეფასება, ასევე გენდერულად მგრძნობიარე სწავლების საკითხები პროფესიულ განათლებაში. ტრენინგებს უძღვებოდნენ დარგის ექსპერტები.
პროექტი უკავშირდება ტყის ღირებულებათა ჯაჭვის თემატიკაზე შემუშავებული მომზადება/გადამზადების პროგრამების დანერგვასა და აღნიშნული პროგრამების განმახორციელებელი პირების მხარდაჭერას, მათი დარგობრივი და პედაგოგიური კომპეტენციების განვითარების მიზნით.