თბილისის N141 საჯარო სკოლა ღირსეულ მოქალაქეებს ზრდის. მოსწავლეები აქტიურად არიან ჩართულნი სხვადასხვა სოციალურ თუ საქველმოქმედო საქმიანობაში.
8 თებერვალს, მოსწავლეთა თვითმმართველობის წევრები და მათი პედაგოგი, ელა დოღაძე ბავშვთა დღის ცენტრს - „ახალი ნაბიჯები“ ეწვივნენ.
როგორც გვიყვებიან, ცენტრში მიიტანეს ტანსაცმელი და სათამაშოები. შეხვედრა ძალიან ემოციური გამოვიდა, სტუმრებს პატარები დიდი სიყვარულით შეეგებენ.
მოსწავლეები გაეცნენ დღის ცენტრის საქმიანობას, დაათვალიერეს ბავშვების მიერ დამზადებული ხელნაკეთი ნივთები, მოისმინეს შშმ ბავშვების მიერ მომზადებული პატარა მუსიკალური ნომერი, შეხვედრის ბოლოს კი, პატარებმა ლექსები წაიკითხეს.
სკოლა მასპინძლობისთვის დღის ცენტრს მადლობას უხდის.
აღსანიშნავია, რომ თბილისის N141 საჯარო სკოლაში დიდი ყურადღება ექცევა სოციალური საკითხებისადმი მოსწავლეების დამოკიდებულებას და ბავშვების მორალური პასუხისმგებლობების განსაზღვრას.