„ჩონჩხი და ვარჯიში“- საჩინოს თემის N2 სკოლაში ბუნებისმეტყველებისა და სპორტის მასწავლებლებმა დიდაქტიკური თამაშის ფორმით ინტერაქტიული გაკვეთილი ჩაატარეს
წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის საჩინოს თემის N2 საჯარო სკოლაში პედაგოგები მოსწავლეებს საინტერესო და მრავალფეროვან გაკვეთილებს სთავაზობენ, რომელშიც ბავშვები აქტიურად ერთვებიან.
მათ შორის, 10 თებერვალს, სკოლის მე-6 კლასში ბუნებისმეტყველებისა (ანნა წულაია) და სპორტის (პერმენ ჯანჯღავა) მასწავლებლებმა დიდაქტიკური თამაშის ფორმით ერთობლივი, ინტერაქტიული გაკვეთილი „ჩონჩხი და ვარჯიში“ ჩაატარეს.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, გაკვეთილის მიზანი განვლილი საკითხის - „ადამიანის ჩონჩხი“ შეჯამება და ცონის ცხოვრებისეულ მოვლენებთან დაკავშირება იყო.
„პარმენ მასწავლებელმა თითოეულ მოსწავლეს ორ-ორი ვარჯიში შესთავაზა. მოსწავლეს უნდა ამოეცნო და დაესახელებინა რომელი ძვლები და სახსრები მონაწილეობენ ამა თუ იმ ვარჯიშის შესრულებაში“, - გვეუბნებიან სკოლაში.
მოსწავლეებმა აღნიშნულ აქტივობებს დიდი ხალისითა და მონდომებით გაართვეს თავი.
„გაკვეთილი შევაჯამეთ მინი დისკუსიით, თუ რატომ არის საჭირო ვარჯიში და სპორტი. მადლობა თითოეულ მონაწილეს!“, -  აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი აქტივობები მოსწავლეებს ცოდნის გაღრმავებაში ეხმარებათ. ამის მეშვეობით ისინი განვლილ საკითხს კარგად ეცნობიან და მეტად ამახსოვრდებათ.