თბილისის N26 საჯარო სკოლაში პედაგოები მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლებას მნიშვნელოვან ყურადღებას აქცევენ. სწორედ ამიტომ, ისინი სხვადასხვა ორგანიზაციის წარმომადგენლებთან შემეცნებით-საგანმანათლებლო სახის შეხვედრებს მართავენ.
ამჯერად, მათ ცხოველთა მონიტორინგის სააგენტოს წარმომადგენლები, სკოლის მასწავლებლის თამარ აფციაურის მოწვევით მე-3 კლასის მოსწავლეებს ესტუმრნენ და ცხოველების შესახებ საინფორმაციო - შემეცნებითი ხასიათის გაკვეთილი ჩაუტარეს.
„გაკვეთილი მოსწავლეთა ცნობიერების ამაღლების კამპანიის ფარგლებში ტარდება და მისი მიზანია, მოსწავლეებში შინაური ცხოველების მიმართ ემპათიისა და ჰუმანური განწყობა - დამოკიდებულებების ჩამოყალიბება“, - აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.
აღსანიშნავია, რომ ცხოველთა მონიტორინგის სააგენტომ მე-3 კლასის მოსწავლეებს საპატიო სტატუსი - „ცხოველების მეგობარი“ მიანიჭა და ისინი შესაბამისი სერტიფიკატებით დააჯილდოვა.
შეხვედრა სახალისო და საინტერესო იყო. მოსწავლეებმა ცხოველების კეთილდღეობასა და მათ უფლებეზე ინფორმაცია მიიღეს.
ასევე გაეცნენ საკითხებს -  ადამიანისა და ცხოველების მეგობრობის ისტორიებზე, მიუსაფარი ცხოველების პრობლემებსა და საჭიროებეზე. გაიგეს, როგორ უნდა მოექცნენ გასაჭირში მყოფი ცხოველის აღმოჩენის შემთხვევაში.
ასევე შეხვედრაზე განიხილეს მიუსაფარ ცხოველებთან ურთიერთობის წესების შესახებ საკითხები. იმსჯელეს ცხოველების მეპატრონეების პასუხისმგებლობაზე, ცხოველების მიტოვების პრობლემასა და მიუსაფარი ცხოველების საჭიროებებზე.