„გიგის უკვე უამარავი ადამიანი ცნობს“ - როგორ ვითარდება 15 წლის გიგი ანთაძის ბიზნესი „მზიურში“
04-06-2018
15 წლის გიგი ანთაძის სავაჭრო ჯიხური „მზიურში“ კვლავ აქტიურად მუშაობს. უფრო მეტიც, პატარა ბიზნესმენი ზაფხულში „ჩექ ინ ჯორჯიას“ მიერ გამართული კონცერტების ფარგლებში, უკვე საკუთარ ბრენდს „გიგის წვენებს“ რეალიზაციას რიყის პარკში გაუწევს.
როგორც გიგის დედამ თამარ გვარიშვილმა Etaloni.ge-ს განუცხადა, თბილისის მერს, კახა კალაძეს გადაუმოწმებია, თუ როგორ მიდიოდა გიგის ჯიხურის საქმე.
შეგახსენებთ, რომ სწორედ დედაქალაქის მერიამ გადასცა მე-20 საჯარო სკოლის მე-9 კლასელ ბიჭს ბავშვთა ქალაქ „მზიურში“ სავაჭრო ჯიხური მას შემდეგ, რაც შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე 15 წლის მოზარდის დედამ სოციალურ ქსელში დაწერა, რომ გარევაჭრობის აკრძალვის გამო გიგი საქმიანობას რუსთაველზე ვეღარ გააგრძელებდა.
„გიგი „მზიურიში“ აქტიურად განაგრძობს საქმიანობას. ვერ ვიტყვით, რომ იქ ბევრი ხალხი დადის, თუმცა გიგი საქმეს დიდი პასუხისმგებლობით ეკიდება. შუადღიდან საღამომდე იქ ატარებს დროს. ახლა უკვე, ზაფხულში, „ჩექ ინ ჯორჯიას“ მიერ გამართული კონცერტების ფარგლებში გიგი წვენებს ყოველ შაბათ-კვირას რიყის პარკშიც გაიტანს,“ - აღნიშნა თამარ გვარიშვილმა.
- მოიმატა გიგის და მისი ბრენდის ცნობადობამ?
- ძალიან მოიმატა. უამრავი ადამიანი ცნობს. 26 მაისსაც, „გიგის წვენები“ თავისუფლების მოედანზე იყო განთავსებული და ადამიანების ნაწილი მხოლოდ იმიტომ მიდიოდა ჯიხურთან, რომ გიგის მისალმებოდნენ და მოეკითხათ.
- თბილისის მერი, კახი კალაძე კვლავ ხომ არ შეხმიანებია?
- სხვათაშორის, მას მერე, რაც „მზიურიში“ ჯიხური გადასცა, ორჯერ იყო ბატონი კახი მოსული, პრესისა და ფოტოგრაფის გარეშე. უბრალოდ დრო მქონდა 15 წუთი და შემოვირბინეო. შეამოწმა, გიგის რამე ხომ არ ჭირდებაო. ასე ვთქვათ, მეგობრული ურთიერთობა აქვთ.
- და ბოლოს, რეცეპტს ხომ არ გაგვიხმელთ გიგი როგორ ამზადებს თავის უკვე ცნობილ წვენებს?
- წვენებს თავადვე ამზადებს. ხილსაც კი თვითონ არჩევს. ამ პროცესს არ გვანდობს და მხოლოდ მაშინ ვეხმარებით, თუ ბევრი ხალხია მსურველი. რაც შეეხება რეცეპტს, „საფირმოს“ უწოდებს იმ წვენს, რომელშიც გრეიფუტს, ფორთხალს და ბროწეულს ერთად ურევს.