.jpg)
ბოლნისის საქართველოს საპატრიარქოს წმინდა იოანე ბოლნელის სახელობის სკოლის ბაზაზე არსებული „ბოლნისის ახალგაზრდული სივრცის“ დამფუძნებლების - ირინა მიქავასა და ლუკა გაბიძაშვილის ინიციატივით, ბავშვთა დაცვის დღის კვირეულის ფარგლებში, ფეხბურთის შეჯიბრის ნახევარფინალური შეხვედრა გაიმართა.
სპორტული ღონისძიება 5 ივნისს, ბოლნისის ახალგაზრდული სივრცის ინიციატივის პროექტის - Sport for Gender equality ფარგლებში, სპორტის პედაგოგ იზა რეხვიაშვილის ორგანიზებით და საბა სულთანიშვილის თანაორგანიზებით ჩატარდა.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, პროექტის განხორციელება შესაძლებელი გახდა ბოლნისის ახალგაზრდული სივრცის ინიციატივის ფარგლებში, EU4Youth (ევროკავშირი ახალგაზრდებისთვის) ფინანსური მხარდაჭერით.
აღსანიშნავია, რომ შემდეგ დღეებში ფინალური ტური დაიგეგმა, სადაც გამარჯვებული გუნდები დაჯილდოვდებიან, სამი მიმართულებით: ფრენბურთი, ფეხბურთი და კალათბურთი.