ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხიდრის საჯარო სკოლაში 2021-2022 სასწავლო წელი დისტანციურად დაიწყო, რასთან დაკავშირებითაც დირექტორი, ეთერ პაპავა ემოციურ მიმართვას ავრცელებს.
ხიდრის საჯარო სკოლის დირექტორი, ეთერ პაპავა იმედს გამოთქვამს, რომ მოსწავლეებსა და კოლეგებს 4 ოქტომბერს სკოლის კედლებში შეხვდება.
„მოსწავლეებო, მასწავლებლებო და მშობლებო მოგესალმებით! უკვე 9 საათია, ძალიან განვიცდი. 42 წლის განმავლობაში სასწავლო წელს  ჩემს მოსწავლეებთან და მასწავლებლებთან ერთად ვხვდებოდი ამ სკოლის კედლებში; დღეს, პანდემიის გამო დისტანციურად შეგხვდებით. იმედი მაქვს, 4 ოქტომბერს საშუალება გვექნება სწავლა სკოლაში დავიწყოთ; გილოცავთ ახალი სასწავლო წლის დაწყებას - ნაყოფიერ და ჯანმრთელ სასწავლო წელს გისურვებთ. მე თქვენთან მისალმება სხვაგვარი ვიცოდი, მაგრამ ვერ შევძელი ისე მოგსალმებოდით, როგორც საჭირო იყო; ალბათ მაპატიებთ “, - აღნიშნულია ხიდრის საჯარო სკოლის დირექტორის, ეთერ პაპავას განცხადებაში.