მარტვილის მუნიციპალიტეტის ნაგებერაოს საჯარო სკოლაში ილია ჭავჭავაძის დაბადების 182 წლისადმი მიძღვნილი მხატვრულ-ლიტერატურული პროექტის - „ილია ჭავჭავაძე - სული საქმით მეტყველი“ - პრეზენტაცია გაიმართა.
პროექტში ჩართულნი იყვნენ VII-VIII კლასის მოსწავლეები.როგორც ქართული ენისა და ლიტერატურის პედაგოგმა, ლიდა ზარქუამ აღნიშნა, მოსწავლეები დიდი პასუხისმგებლობით მოეკიდნენ ღონისძიებისთვის მზადებას და მაქსიმალურად შეეცადნენ, მაყურებლამდე მიეტენათ გზავნილი, რომ ერის უგვირგვინო მეფის - ილია ჭავჭავაძის თითოეულ სიტყვას დღესაც ძვირფასი განძივით უნდა გავუფრთხილდეთ.
მოსწავლეებმა მაყურებლის თვალწინ ილიას უკვდავი ნაწარმოებები და პერსონაჟები გააცოცხლეს. როგორც პედაგოგებმა აღნიშნეს, ეს დღე დიდხანს დარჩებათ მეხსიერებაში ღონისძიების მონაწილე ბავშვებსა და მაყურებლებს, როგორც ერთ-ერთი გამორჩეული „დღე ილიას უკვდავებისა“.