რა შემთხვევაშია ატესტატის წარდგენა სავალდებულო შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრში?
2019 წლის ერთიან ერთიან ეროვნულ გამოცდებში მონაწილეობისთვის აბიტურიენტებმა შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრში სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი ანუ ატესტატი მხოლოდ რამდენიმე შემთხვევაში უნდა წარადგინონ.
ვინ უნდა წარადგინოს ატესტატი და როდის?
• თუ თქვენ სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი მიიღეთ 2011 წლამდე, 2019 წლის 20 ივნისის ჩათვლით შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრში უნდა წარმოადგინოთ სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი;
• 20 ივნისის ჩათვლით უნდა წარმოადგინონ სრული ზოგადი განათლების აღიარების დოკუმენტი: იმ აბიტურიენტებმა, რომლებმაც სრული ზოგადი განათლება ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მიიღეს;
• აბიტურიენტებმა, რომლებსაც აქვთ საქართველოში განხორციელებული საზღვარგარეთ აღიარებული ზოგადსაგანმანათლებლო პროგრამის დაძლევის შედეგად გაცემული განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი (რომელიც გათანაბრებულია სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელ დოკუმენტთან და იძლევა განათლების შემდგომ საფეხურზე სწავლის გაგრძელების უფლებას);
• აბიტურიენტებმა, რომლებმაც სრული ზოგადი განათლება უცხო ქვეყანაში მიიღეს, შესაბამისი განათლების აღიარების დოკუმენტი უნდა წარმოადგინონ შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრში 2019 წლის 20 აგვისტოს ჩათვლით.
ნებისმიერ სხვა შემთხვევაში ატესტატის წარმოდგენასთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაცია მითითებული იქნება საგამოცდო ბარათზე.