საქართველოს საპატრიარქოს წმინდა იოანე ბოლნელის სახელობის სკოლაში პროექტი - „მოსწავლე გიდები“ წარმატებით დასრულდა.
პროექტი მოსწავლეებისთვის მეტად საინტერესო და შემეცნებითი აღმოჩნდა, მათ მოსწავლე-გიდების კურსი ხალისითა და ინტერესით გაიარეს.
„ქვემო ქართლის რეგიონი და მათ შორის ბოლნისიც დიდ როლს ასრულებდა საქართველოს ისტორიაში, რაც დასტურდება მატერიალური და წერილობითი წყაროებით, კულტურის ძეგლებით. ამ ტერიტორიაზე აღრიცხულია 200-ზე მეტი ძეგლი, მათგან რამდენიმე, ბოლნისის სიონი, წუღრუღაშენი, მსოფლიო საგანძურშია შეტანილი სწორედ ამ საგანძურის შესწავლითა და ტურიზმით დაინტერესებული მონააწილეები გააერთიანა პროექტმა“,- გვიყვებიან სკოლაში და პროექტის მნიშვნელობას უსვამენ ხაზს.
პროექტის ფარგლებში მოსწავლეებმა შეისწავლეს ბოლნისის მუნიციპალიტეტის ტურისტული პოტენციალი და დაამუშავეს ხუთი ტურისტული მარშრუტი.
1.პილიგრიმული ტურიზმი;
2.კულტურული ტურიზმი;
3.მეგალითების სამყარი;
4.ღვინის გზა;
5.გერმანული უბანი.
მონაწილეებმა წარადგინეს მომზადებული პრეზენტაცია და მოისმინეს ჟიურის უკუკავშირი.
„ჩვენი გუნდები მზად არიან მიიღონ ტურისტები და გაუწიონ ღირსეული გიდობა“,- დასძენენ სკოლაში და დიდ მადლობას უხდიან პროექტის ავტორს, ორგანიზატორებს, ჟიურს და მონაწილე მოსწავლეებს.
„განსაკუთრებული მადლობა ბოლნისის ახალგაზრდულ იდეას ამ შესაძლებლობისთვის“,- ამბობენ სკოლაში.