საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ უჯარმის საჯარო სკოლაში სასწავლო წელი აქტიურად და საინტერესოდ მიმდინარეობს. სკოლაში სხვადასხვა საინტერესო და მოსწავლეთა განწყობის ამაღლებაზე ორიენტირებული ღონისძიებები იმართება.
ამჯერად, როგორც სკოლაში გვიყვებიან, სკოლის I-V კლასების მოსწავლეები მთელი ერთი თვე ემზადებოდნენ და მოუთმენლად ელოდებოდნენ 1-ელი აპრილის დადგომას. ამ დღეს დანიშნული იყო შეხვედრა საბავშვო მწერალ გურამ პეტრიაშვილთან. საღამო მიზნად ისახავდა ლიტერატურისადმი ინტერესესის გაღვივებას მოსწავლე-ახალგაზრდობაში და უშუალოდ, გ.პეტრიაშვილის შემოქმედების პოპულარიზაციას.
მოსწავლეები გაეცნენ მის ნაწარმოებებს და შეარჩიეს სასურველი ლექსები ლიტერატურულ საღამოზე წარსადგენად. მათ წაიკითხეს ლიტერატურული ზღაპრები და მოამზადეს ორი დადგმა: „პატარა დინოზავრი“ და „წვიმის მოყვარული კაცი“.
სკოლის დერეფანში მოეწყო სცენა, სასკოლო საზოგადოებამ გააფორმა ინტერიერი.
„თვალხატულა გოგონები და ბიჭები მოუთმენლად ელოდნენ ძვირფასი სტუმრის გამოჩენას, მაგრამ ღონისძიებამდე ნახევარი საათით ადრე გაირკვა, რომ იგი ობიექტური მიზეზების გამო ვერ მოვიდოდა. მიუხედავად ამისა, საღამო შედგა“, - გვიყვებიან სკოლაში.
ეს დღე ძალიან საინტერესო და ემოციური აღმოჩნდა თითოეული მოსწავლისთვის.
„მშობლებს, სკოლის თანამშრომლებს და მოსწავლე ახალგაზრდებს დიდხანს გაჰყვებათ ამ შესანიშნავი დღის მოგონება“, - გვეუბნებიან სკოლაში.