➤ „ახალციხის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი გახდა - მინაძის საჯარო სკოლის IX კლასის მოსწავლე სალომე ზედგინიძე
➤ „ვანის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი გახდა - ტობანიერის საჯარო სკოლის IX კლასის მოსწავლე ავთანდილ ოჩხიკიძე
➤ „ზუგდიდის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი გახდა - ჩხორიის საჯარო სკოლის IX კლასის მოსწავლე ანანო თორდია
➤ „სიღნაღის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი გახდა - ქვემო ბოდბის საჯარო სკოლის VIII კლასის მოსწავლე ლალიკო კოჭლამაზაშვილი
➤ „ოზურგეთის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი გახდა - ოზურგეთის საჯარო სკოლის VIII კლასის მოსწავლე რეზი გოლიაძე
აღსანიშნავია, რომ ზუგდიდის და სიღნაღის მუნიციპალიტეტებში პირველ და მეორე ადგილებზე გასულმა მოსწავლეებმა თანაბარი ქულები დააგროვეს, თუმცა ზუგდიდში ანანო თორდიამ, ხოლო სიღნაღში ლალიკო კოჭლამაზაშვილმა კითხვებზე პასუხების გაცემას უფრო ნაკლები დრო მოანდომეს და შესაბამისად, თავიანთ მუნიციპალიტეტებში გამარჯვებაც სწორედ მათ მოიპოვეს.
ინტელექტუალურ კონკურსი მუნიციპალიტეტებისა და თვითმმართველი ქალაქების მიხედვით 16 მაისიდან დაიწყო და ივლისის ჩათვლით გაიმართება, მასში ჩართვა შესაბამისი მუნიციპალიტეტის ნებისმიერი სკოლის მე-8, მე-9, მე-10 და მე-11 კლასის მოსწავლეს შეეძლება.
სახალხო პროექტის უცვლელი მხარდამჭერია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო.
გამარჯვებული მოსწავლეები შემდგომში თავის მუნიციპალიტეტებს წარმოადგენენ LIVE ვიდეო-ფორმატის კონკურსში და შეეჯიბრებიან სხვა მუნიციპალიტეტების გამარჯვებულებს.