„ეტალონის“ გუნდური ჩემპიონატი ამჯერად თელავს სტუმრობს. თელავის N7 საჯარო სკოლაში შეკრებილო მოსწავლეები, და მათი გულშემატკივრები მოუთმენლად ელიან 2024 წლის „თელავის ეტალონი გუნდის“ გამოვლენას.
ინტელექტის და ცოდნის ზეიმში მუნიციპალიტეტის სკოლების მე-6 და მე-7 კლასელებისგან დაკომპლექტებული გუნდები მონაწილეობენ. ღონისძიების შედეგად გამოვლინდება თელავის „ეტალონი გუნდი“. თითოეული გუნდი 5-5 მოსწავლისგან შედგება. გუნდებს ჰყავთ არჩეული კაპიტანი მოსწავლე, რომელსაც გუნდის ხელმძღვანელობა და გადაწყვეტილების მიღების პასუხისმგებლობა აკისრია.
ღონისძიებას „ეტალონის“ ავტორი და უცვლელი წამყვანი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება. მონაწილე გუნდებს კი ადგილობრივი ხელისუფლების და სასკოლო საზოგადოების წარმომადგენლები გულშემატკივრობენ.
მონაწილეებს გამამხნევებელი სიტყვებით მიმართა და წარმატებები უსურვა თელავის მერის მოადგილემ, ფიქრია ყუშიტაშვილმა.
ამჯერად გამარჯვებისთვის ერთმანეთს ჯანსაღ კონკურენციაში თელავის მუნიციპალიტეტის 14 სკოლის 70 მოსწავლე ეჯიბრება. გამარჯვებული სამეულის ვინაობა კი 20 კითხვის შედეგებით გახდება ცნობილი.