ავთანდილ დეკანოიძის სახელობის ქუთაისის N32 საჯარო სკოლის პედაგოგები მოსწავლეებს საინტერესო და მრავალფეროვან საგაკვეთილო პროცესს სთავაზობენ.
ამჯერად, სკოლაში ორი საგნის -  ხელოვნებისა და ფრანგული ენის ინტეგრირებული პროექტი „გააცოცხლე პორტრეტი“ განხორციელდა, რომელშიც მე-7 კლასის(დამრიგებელი ეკა ჭუმბაძე) 26 მოსწავლე მონაწილეობდა.
პროექტი, როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მიზნად ისახავდა, ცნობილი მხატვრების ტილოების აღმოჩენასა და მოსწავლეთა შემოქმედებითი უნარების განვითარებას - რათა უშუალოდ ყოფილიყვნენ ჩართულნი კონკრეტული პორტრეტის გაცოცხლებაში, მათთვის საინტერესო და სახალისო ფორმით.
პროექტის პრეზენტაციაზე მოსწავლეებმა ფრანგული ენის დახმარებით პორტრეტების აღწერილობა და თითოეული ხელოვნების ნიმუშის ხასიათი გადმოსცეს. მის ფარგლებში, გამოიცა კატალოგი და ჩაიწერა დისკი.
„დიდი მადლობა გვინდა გადავუხადოთ ყველა მოსწავლეს და მშობელს ჩართულობისათვის და განსაკუთრებული მადლობა კლასის ხელმძღვანელს ქალბატონ ეკა ჭუმბაძეს, რომელიც მთელი ამ ხნის მანძილზე, პროექტის დასაწყისიდან პრეზენტაციის ჩათვლით, ყოველ წუთსა და წამს იდგა ჩვენ გვერდით, მხარს გვიჭერდა და გვეხმარებოდა“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
პროექტს ხელმძღვანელობდნენ ხელოვნების მასწავლებელი ელენე წერეთელი და ფრანგული ენის პედაგოგი სოფიო მურუსიძე.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი აქტივობები, პროექტები მოსწავლეთა მრავალმხრივ განვითარებასა და მოტივაციის ამაღლებას უწყობს ხელს.