„მოსწავლეს სურს სამართლიანი ატმოსფერო, კრიტიკული შეკითხვების ასპარეზი, დისკუსია საინტერესო თემებზე“- ირინა ხელისუფალი, დაბა წაღვერის სკოლის დირექტორი
რა სურს მოსწავლეს, რას ნიშნავს მისთვის პასუხისმგებლობა, რას ისურვებდა 10 წლის შემდეგ, ამ და სხვა საინტერესო საკითხებთან დაკავშირებით, თავის აზრს ბორჯომის მუნიციპალიტეტის დაბა წაღვერის საჯარო სკოლის დირექტორი ირინა ხელისუფალი გვიზიარებს.
- სითბო, თანამშრომლობითი გარემო, ერთმანეთის დახმარების სურვილი და მოტივაცია.
- სამართლიანი ატმოსფერო, კრიტიკული შეკითხვების ასპარეზი და დისკუსია საინტერესო თემებზე. ჩვენი პროფესიონალიზმი მათი მოტივაციით იზომება!
- სიახლეებს სათანადოდ უპასუხო. სიტყვა ,,რეგულაცია" განუყრელი ქცევა ხდება და გადამწყვეტი გადაწყვეტილებების საწირო დროს მიღება რთული, მაგრამ დაძლევადი პროცესია.
- იტვირთო ის, რაც სხვისთვის შეიძლება შეუძლებელია, მაგრამ თავდაჯერებით უძღვები და ცდილობ ყველა კომპონენტით უფრო და უფრო გაზარდო! პასუხისმგებლობა არ არის მხოლოდ ის, რაც გვევალება, ბევრად მეტია - თამამი ნაბიჯია სხვათა საკეთილდღეოდ!
- სასკოლო ცხოვრება ერთნაირად მნიშვნელოვანი გახდეს როგორც მოსწავლისთვის, პედაგოგისთვის, ისე მშობლისთვის. მეტი მზრუნველობით უნდა ჩავებათ ამ სამკუთხედში, რადგან ამას მომავლის მსახურება დავარქვით!
- წარმატება და ამ წარმატებისკენ ყველა ბერკეტის გადალახვაში ხელშეწყობა. ვფიქრობ, ეს უფრო პრიორიტეტია მათთვის, რათა გახდეს ნოვატორი, გაუჩნდეს მიმღებლობა ახალ-ახალი გამოწვევებისადმი!
- კიდევ რომელიმე ევროპულ ენას. მოსწავლეებში არის საკმარისი სურვილი ენების შესწავლისადმი და ეს ფრიად საიმედო ფონს ქმნის!