მარტვილის მუნიციპალიტეტის ლედგებეს საჯარო სკოლაში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის - „ეტალონის“  I ტური ჩატარდა, რომელშიც მოსწავლეები აქტიურად ჩაერთვნენ.
18-დან 14-მა მოსწავლემ წარმატებით გადალახა პირველი ტური. მეორე ტურში კი მონაწილეობას მიიღებს 4 მოსწავლე. აქედან ორმა - მათე ნადარაიამ და საბა ხვიჩიამ 87 ქულა მოიპოვა, 90 ქულები კი გიორგი ხვიჩიამ და მარიამ ხუხუამ დაიმსახურეს.
24 სექტემბერს მარტვილის  მუნიციპალიტეტის სკოლებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონის“ 2020-2021 სასწავლო წლის სეზონის I ეტაპის ტესტირება ჩატარდა.
II ეტაპზე გადასული მოსწავლეები ერთმანეთს „მარტვილის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მოპოვებაში შეეჯიბრებიან.
„ეტალონი“ საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროების მიერ გაცემული რეგულაციების შესაბამისად,  ეპიდსიტუაციიდან გამომდინარე, ეწვევა მუნიციპალიტეტებსა და თვითმმართველ ქალაქებს და ტრადიციულად, „ეტალონელ მოსწავლეებს“ გამოავლენს.