რა გადაწყვეტილება მიიღო დისციპლინარულმა კომიტეტმა მასწავლებლის მხრიდან მოსწავლის სავარაუდო ბულინგის ფაქტზე?!
04-12-2018
იოსებ ოცხელის სახელობის ქუთაისის N2 საჯარო სკოლაში მასწავლებლის მხრიდან მოსწავლის ბულინგის ფაქტი არ დადასტურდა. აღნიშნულის შესახებ Etaloni.ge-ს სკოლის დირექტორმა, მურად ჯიშკარიანმა განუცხადა.
ფაქტთან დაკავშირებით, განათლების, მეციერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ საქმის მოკვლევა დაიწყო. მასწავლებლის მხრიდან მოსწავლის ბულინგის შესაძლო ფაქტი დისციპლინარულმა კომიტეტმა შეისწავლა და როგორც ქუთაისის N2 საჯარო სკოლის დირექტორმა ჩვენთან საუბარისას განაცხადა, მშობლის ბრალდებები არ დადასტურდა.
„საკითხთან დაკავშირებით იმსჯელა დისციპლინარულმა კომიტეტმა და მშობლის ბრალდებები არ დადასტურდა. მასწავლებელი ჩვეულებრივ რეჟიმში აგრძელებს საქმიანობას. რაც შეეხება მოსწავლეს, მშობელმა ის სხვა სკოლაში გადაიყვანა“, - განაცხადა მურად ჯიშკარიანმა.
Etaloni.ge შეგახსენებთ, რომ მიმდინარე წლის სექტემბრის თვეში ქუთაისის N2 საჯარო სკოლის მე-5 კლასელის მშობელმა მასწავლებლის მხრიდან მოსწავლის სავარაუდო დაცინვისა და ბულინგის შესახებ გაავრცელა ინფორმაცია. როგორც მშობელი აღნიშნავდა, მასწავლებელმა თმის ვარცხნილობის გამო მისი შვილის სქესი ეჭვქვეშ დააყენა და მოსწავლეებს კითხვით მიმართა ბავშვი ბიჭი იყო თუ გოგო.