ლიეტუვის რესპუბლიკის საელჩო საქართველოში და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი „ეტალონი“ აცხადებენ კონკურსს მოსწავლეებისთვის - „ლიეტუვის ევროპული გამოცდილება საქართველოსთვის“.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების მოსწავლეებს. კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად მოსწავლემ უნდა გამოაგზავნოს ნარკვევი თემაზე „ლიეტუვის ევროპული გამოცდილება საქართველოსთვის.“ ნარკვევი უნდა ეხებოდეს ლიეტუვის ევროკავშირისკენ მიმავალ გზაზე მიღებული გამოცდილების საქართველოსთვის გამოყენების მაგალითებს და ცოდნის გაზიარებას.
კონკურსის მიმდინარეობის პერიოდია 2018 წლის 01 ივლისი-30 სექტემბერი.
კონკურსი მიზნად ისახავს ლიეტუვის ევროპული გამოცდილების პოპულარიზებას და მასზე მსჯელობის წახალისებას, საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლის მოსწავლეთა შორის საქართველოს ევროკავშირისკენ მიმავალ გზაზე წარმატებული მაგალითების მოძიების და საქართველოსთვის ამ მაგალითების გაზიარების შესაძლებლობებზე დისკუსიის წინ წამოწევას ლიეტუვას, როგორც წარმატებული ქვეყნის მაგალითზე.
კონკურსის მონაწილეებმა ელ. ფოსტაზე info@etaloni.ge უნდა გამოაგზავნონ კონკურსის სახელწოდების და თემატიკის შესაბამისი ნარკვევი, რომლის მოცულობაც არ უნდა აღემატებოდეს 2 გვერდს. ნარკვევი უნდა შეიცავდეს მოსწავლის სახელს, გვარს, სკოლის დასახელებას, კლასს და მოსწავლის საკონტაქტო ნომერს. ნარკვევები მიიღება ქართულ, ინგლისურ ან ლიტვურ ენაზე.
გამარჯვებულების საპატიო დაჯილდოება გაიმართება საქართველოში ლიეტუვას რესპუბლიკის საელჩოში.
იხილეთ შედეგები: