ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვაჩიანის საჯარო სკოლაში ბილინგვური სწავლების ფარგლებში მათემატიკაში ღია გაკვეთილი ჩატარდა.
ღია გაკვეთილი, რომლის თემაც „გაყოფა და გამრავლება“ იყო კვალიფიციური პედაგოგების ლამარა ენოკიანისა და სათენიკ პალოიანის ხელმძღვანელობით ჩატარდა.
მათ გაკვეთილის პროცესში ეფექტურად გამოიყენეს სხვადასხვა რესურსი: ვიზუალური მასალები (პოსტერები, სქემები, ცხრილები), საიტერესო თამაშები და დავალებები, რომლებიც ბავშვებში განავითარებდა გუნდურობას და პრობლემურ აზროვნებას. გაკვეთილი გამოირჩეოდა დინამიკური და მოსწავლეზე ორიენტირებული მიდგომებით. მოსწავლეები აქტიურად იყვნენ ჩართულნი ყველა ეტაპზე - თვითონაც მუშაობდნენ მაგალითებზე, ასრულებდნენ პრაქტიკულ დავალებებს, მსჯელობდნენ და ერთმანეთის მუშაობას აფასებდნენ. საბოლოოდ, ღია გაკვეთილი ძალიან წარმატებულად ჩაითვალა. მოსწავლეებმა ახალი ცოდნა კარგად აითვისეს, გაძლიერდა მათი მათემატიკური უნარები და გაჩნდა ინტერესი საგნისადმი.
აღსანიშნავია ისიც, რომ მასწავლებლების მიერ შერჩეული მეთოდები და რესურსები ხელს უწყობდა სასწავლო პროცესის მეტად სახალისო და პროდუქტიულ გარემოდ წარმართვას.