ტყიბულის N6 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა საქართველოს ისტორიულ-ეთნოგრაფიულ მხარეებში „იმოგზაურეს“
ტყიბულის N6 საჯარო სკოლის პედაგოგები მოსწავლეებს საინტერესო გაკვეთილებს სთავაზობენ, რაც მოსწავლეთა მოტივაციასა და ცოდნის ხარისხზე აისახება.
ამჯერად, V კლასში ჩატარდა პროექტ-გაკვეთილი  - „სვანეთი და სამეგრელო“, რომლესაც კლასის დამრიგებელი,  საგნის - „ჩვენი საქართველოს“ მასწავლებელი შორენა ბუიღლიშვილი ხელმძღვანელობდა.
პედაგოგმა მოსწავლეები საკლასო ოთახიდან საქართველოს ისტორიულ-ეთნოგრაფიულ მხარეებში „ამოგზაურა“.
მოსწავლეებმა ისაუბრეს სვანეთის გეოგრაფიულ მდებარეობაზე, იქ არსებულ დასახლების ტიპსა და საცხოვრებელ სახლებზე, ტრადიციულ საქმიანობასა და გადაადგილების საშუალებებზეც კი, სტიქიურ მოვლენებსა და ტრადიციებზე.
ასევე, მოსწავლეებმა წარმოადგინეს, თუ რა ფუნქციას ასრულებდა ცნობილი სვანური კოშკები და რატომ წარმოადგენენ ისინი საქართველოს მემკვიდრეობის მნიშვნელოვან ძეგლებს.
მოსწავლეებმა აღნიშნეს ისიც, რომ უძველესი კულტურის მქონე მხარე ძალიან საინტერესოა მრავალფეროვანი კულტურის ძეგლებით, სახასიათო ფრესკული ნიმუშებით, წეს-ჩვეულებებითა და შთამბეჭდავი ბუნებით.
აღსანიშნავია, რომ მე-5 კლასელებმა პროექტ-გაკვეთილზე პრეზენტაცია გააკეთეს კიდევ ერთი ისტორიულ-ეთნოგრაფიული მხარის, სამეგრელოს შესახებ. ისაუბრეს იქ არსებულ დასახლების ტიპებსა და ტრადიციებზე, წარმოადგინეს მეგრული და სვანური საცხოვრებელი სახლისა და კოშკის მაკეტები.