შმაგი კუპატაძის სახელობის ჭიათურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ღვითორის საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის სხვადასხვა საინტერესო აქტივობა ეწყობა.
ამჯერად, V-IX კლასის მოსწავლეები, სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების მასწავლებლის - რამაზ შეკილაძის ხელმძღვანელობით, ჭიათურის ხელოვნების სკოლას ესტუმრნენ. ადგილზე მათ ულამაზესი გარემო და ხელოვნების სხვადასხვა ნიმუში დახვდათ.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მოსწავლეები სამხატვრო სახელოსნოების მოწყობას, მუშაობის სპეციფიკას, კულტურულ ატმოსფეროსა და სამხატვრო სკოლის სასწავლო პროცესის თავისებურობას გაეცვნენ.
სამხატვრო სკოლის პედაგოგებმა მოსწავლეებს, მხატვრობის სპეციფიკასთან დაკავშირებით, მინი ლექცია ჩაუტარეს და საშუალება მისცეს ნატურმორტი თავად დაეხატათ.
მათ მუზეუმიც მოინახულეს, სადაც სხვადასხვა საინტერესო ნივთის ისტორიას გაეცნენ. სკოლაში ჭიათურის ხელოვნების სკოლის ადმინისტრაციას დიდ მადლობას უხდიან.