ფინანსთა მინისტრის მოადგილემ, გიორგი კაკაურიძემ პარლამენტის განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტის სხდომაზე, ბაიუჯეტში შესატან ცვლილებებზე დეტალურად ისაუბრა და აღნიშნა, რომ მიმდინარე წლის ბიუჯეტში აღნიშნულ მიმართულებას 47 მილიონ ლარამდე დაემატება.
„შესაძლებელი გახდა მასწავლებელთა ხელფასების ზრდა“... - რა წერია კანონპროექტის განმარტებით ბარათში
გიორგი კაკაურიძემ ასევე განაცხადა, რომ სამინისტრომ წლის პირველ ნახევარში 979 მილიონი ლარი აითვისა და ზოგადად თითოეული მიმართულებით ბიუჯეტი მაქსიმალურადაა ათვისებული.
იმატებს თუ არა მასწავლებლების ანაზღაურება და სად განაწილდება სამინისტროს გაზრდილი დაფინანსება - რა წერია ბიუჯეტის ცვლილების პაკეტში
„სკოლამდელი და ზოგადი განათლება ყველაზე დიდი მიმართულებაა - 675 მილიონ ლარზე მეტი იქნა ათვისებული, პროფესიული განათლების მიმართულებით - 55 მილიონზე მეტი; რაც შეეხება უმაღლეს განათლებას, ამ მიმართულებით, 84 მილიონ ლარამდეა ათვისებული“ - განმარტა ფინანსთა მინისტრის მოადგილემ.