დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ ფიროსმანის საჯარო სკოლის ინგლისური ენის წამყვანი პედაგოგი ლელა (ლეილა) ტარიელაძე საგანმანათლებლო-შემეცნებითმა ვებ-გვერდმა - etaloni.ge სასკოლო ცხოვრების, აქტივობა-სიახლეებისა და სასკოლო საზოგადოების წარმოჩენის ეროვნულ საქმეში ნაყოფიერი, ეფექტური და წარმატებული თანამშრომლობისთვის დიპლომებით დააჯილდოვა.
პედაგოგი სკოლის სახელის ღირსეულად წარმოსაჩენად etaloni.ge-სთან აქტიურად თანამშრომლობს და ცოდნის პოპულარიზაციის საქვეყნო საქმეში ჩვენს გვერდით დგას.
ლელა (ლეილა) ტარიელაძემ მასწავლებლად მუშაობა ​1994 წელს ხობის რაიონ სოფელ შავღელეს საშუალო სკოლაში დაწყებითი კლასების პედაგოგად დაიწყო. 2007 წლიდან გადაიყვანეს ინგლისური ენის მასწავლებლად აჭარის მაღალმთიანი სოფელის ჟანივრის სკოლაში. 2012 წელს დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ ფიროსმანის საჯარო სკოლაში შეუდგა საქმიანობას და დღემდე ამ სკოლაში ასწავლის. პედაგოგიური მოღვაწეობის მანძილზე იმ სკოლებსა და რეგიონებში სადაც უმუშავია, ბევრჯერ დაუჯილდოებიათ მოსწავლეებთან წარმატებული მუშაობისათვის. მას მოსწავლეების გულის მეგობარსაც ეძახიან.
სკოლაში პედაგოგის მორიგი წარმატება ახარებთ.
„ფიროსმანის საჯარო სკოლა უღრმეს მადლობას უხდის „ეტალონს“ ლელა (ლეილა) ტარიელაძის დიპლომით დაჯილდოებისათვის და ყველა ინფორმაციის დროულად გაშუქებისთვის“,- ვკითხულობთ მისალოც წერილში.