თბილისის ბიუჯეტში ცვლილებები შევიდა, რომლის მეხედვითაც განსაზღვრულია სოციალურად დაუცველი მრავალშვილიანი ოჯახებისთვის ფულადი დახმარების გაცემა. როგორ ოფიციალურ დოკუმენტშია აღნიშნული, სოციალურად დაუცველი მრავალშვილიანი ოჯახი, თითოეულ ბავშვზე, ყოველთვიურად, 50 ლარს მიიღებს:
„ქვეყანაში მიმდინარე სოციალურ-ეკონომიკური ცვლილებების ფონზე სოციალურად დაუცველი ოჯახების დახმარება სახელმწიფოსათვის ერთ-ერთ პრიორიტეტულ მიმართულებას წარმოადგენს. მრავალშვილიანი ოჯახების ხელშეწყობა მნიშვნელოვანი ამოცანაა მათი სოციალურ-ეკონომიკური კეთილდღეობის გაუმჯობესების გზაზე. ამ მიზნით „სოციალურად დაუცველი ოჯახების მონაცემთა ერთიან ბაზა“-ში 70 000 და ნაკლები სარეიტინგო ქულით რეგისტირებული მრავალშვილიანი ოჯახებისათვის (3 და მეტი 18 წლამდე ასაკის ბავშვი), 18 წლამდე ასაკის თითოეულ ბავშვზე განხორციელდება ყოველთვიური მატერიალური დახმარების გაწევა 50 ლარის ოდენობით“, - აღნიშნულია ბრძანებაში.„ეტალონის“ საგნობრივი ოლიმპიადის ჩემპიონებს ყველა უნდა იცნობდეს