საჩხერის მუნიციპალიტეტის, გორისის საჯარო სკოლაში სასწავლო პროცესი აქტიურად და რაც მთავარია, არსებული რეგულაციების ზედმიწევნით დაცვით მიმდინარეობს. რაც მთავარია, მოსწავლეები ჩართულები არიან როგორც საგაკვეთილო პროცესში, ისე სხვადასხვა აქტივობაში.
გორისის საჯარო სკოლაში ჩატარდა გამჭოლ კომპეტენცია - მედიაწიგნიერებაზე ორიენტირებული ინტეგრირებული გაკვეთილი. გაკვეთილის თემა: „თამარ მეფის პერსონა ინგლისურ ტელეჟურნალისტიკაში". გაკვეთილის ჩატარების ინსპირაცია იყო BBC-ის მიერ გადაღებული ფილმი: Queen Tamara: The myth of e perfeqt ruler
გაკვეთილი დაიწყო სამოტივაციო სახალისო აქტივობით: „გამოიცანი პერსონა“. მოსწავლეებს უნდა გამოეცნოთ ფოტოზე გამოსახული, მსოფლიოში ცნობილი ლიდერი ქალები. მათ შორის ბოლო იყო თამარ მეფე, რითაც აქტივობა პირდაპირ დაკავშირდა გაკვეთილის მთავარ თემასა და მიზანთან.
მეორე აქტივობა: ფილმის ჩვენება პაუზებით. ყოველ 3-5 წუთში მოსწავლეები თარგმნიდნენ ინფორმაციას და ავლებდნენ პარალელებს უკვე ნასწავლ და ფილმში გაგებულ ინფორმაციას შორის.
მესამე აქტივობა: ინტერაქტიულმა დისკუსიამ შეაჯამა გაკვეთილის მთავარი სათქმელი და გაეცა პასუხი მთავარ კითხვებს:
1. რა არის მედიაწიგნიერება
2. რამდენად სანდოა მედია? იყო თუ არა გამოყენებული წყაროები ავთენტური?
3. რა არის კიბერუსაფრთხოება?
გაკვეთილზე გამოყენებული იყო სახალისო აქტივობა „სიტყვაბურთი“. გაკვეთილის ბოლოს შეაფასეს გაკვეთილი. რომელიც იყო საინტერესო და სახალისო.
გაკვეთილი ჩატარდა ინგლისურის მასწავლებლის, მაიკო დავაძისა და ისტორიის მასწავლებლის - ნანული შეყლაშვილის ინიციატივით.