უმაღლეს სასწავლებელში აბიტურინეტთა ჩარიცხვის შედეგები აგვისტოს ბოლომდე გახდება ცნობილი, თუმცა დაზუსტებით კონკრეტულ რიცხვს წინასწარ ვერავინ ვერ იტყვის, - ამის შესახებ Etaloni.ge-ს შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორის მოადგილემ ივა მინდაძემ განუცხადა.
''უმაღლეს სასწავლებლებში აბიტურინეტთა ჩარიცხვის შედეგები აგვისტოს ბოლომდე გახდება ცნობილი, (სექტემბერში არ გადავა), თუმცა დაზუსტებით კონკრეტულ რიცხვს წინასწარ ვერავინ ვერ იტყვის. როგორც იცით, სააპელაციო განაცხადების მიღება 11 აგვისტოს დასრულდა. განხილვის პროცესი კი სპეციალურმა კომისიამ ორშაბათს დაიწყო, ცოტა განაცხადია შემოსული, ჯამში - 1900-მდე. აპელაციების რაოდენობა დაახლოებით წინა წლის მსგავსია, შარშან 2000-მდე განაცხადი შემოვიდა. განაცხადების განხილვის პროცესი ამ კვირის ბოლომდე გაგრძელდება. აბიტურიენტთა ჩარიცხვისა და სტუდენტთა საგრანტო კონკურსის შედეგები ამ თვის ბოლომდე გახდება ცნობილი, თუმცა, როგორც გითხარით, დაზუსტებით კონკრეტულ რიცხვს წინასწარ ვერავინ ვერ იტყვის'', - აღნიშნა ივა მინდაძემ.
შეგახსენებთ, რომ 2017 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდები 3 ივლისს დაიწყო და 26 ივლისს დასრულდა. საქართველოს მასშტაბით 22 საგამოცდო ცენტრი იყო გახსნილი. ერთიან ეროვნულ გამოცდებში 39 000-მდე აბიტურიენტი მონაწილეობდა.