„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „ახალციხის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით ახალციხის N1 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას სამცხე-ჯავახეთის მხარის რწმუნებული ბესიკ ამირანაშვილი, გუბერნატორის პირველი მოადგილე შალვა ბერძენიშვილი, ახალციხის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე გელა ნოზაძე, მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე რუბენ კარაპეტიანი, ვიცე მერი გურამ მელიქიძე, რესურსცენტრის უფროსი ხათუნა ხმალაძე, ახალციხის მუნიციპალიტეტის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამსახურის უფროსი ზაზა თამარაშვილი, მერიის კულტურის განყოფილების წარმომადგენლები თეონა ელიოზიძე და ნონა თელიაშვილი, გენდერულ საკითხთა სპეციალისტები გულიკო მაღრაძე და მანანა მოდებაძე, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის ახალციხის ეტალონ მოსწავლეს“, ქეთევან შალუტაშვილს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ ახალციხის N1 საჯარო სკოლას კი - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „ახალციხის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.
„ეტალონი“ 2018-2019 სასწავლო წელს საქართველოს ყველა ქალაქსა და მუნიციპალიტეტს ესტუმრება და „ეტალონ მოსწავლეებს“ადგილზევე გამოავლენს.